آخرین مطالب
تاریخ : ۲۹ آذر ۱۳۹۴
نویسنده : ويكي
نظرات (0)

موتورهاي جستجو
يكي از مهمترين و موثرترين ابزارها در جذب بازديد كننده ي سايت را مي توان موتورهاي جستجو دانست. موتورهاي جستجو با فراهم آوردن مخاطب خاص براي سايت، شما را قادر مي سازند تا در معرض ديد بازديد كننده هايي باشيد كه مطابق با محتواي شما و نياز خودشان به سايتتان مي آيند.
ارزش چنين بازديد كننده اي بسيار بالا است. مخاطب شما، خواهان مطلب و محتوايي است كه قبلاً توسط شما براي او منتشر شده است و حال نوبت گرفتن پاداش تان به خاطر اين كار نيك است.

استفاده از مو تورهاي جستجو براي شما خرج چنداني ندارد.
مي توانيد از جستجوگرهاي معروفي چون (MSN) ام اس ان، (Ask) اسك ،(Altavista) آلتاويستا ،(!Yahoo) ياهو ،(Google) گوگل و غيره استفاده كنيد. اين موتورها بابت ثبت سايت شما معمولا هزينه اي  دريافت نمي كنند.
در كنار رايگان بودن، موتورهاي جستجوي بالا از جمله پركاربردترين سايت ها براي كاربران اينترنت است و به جرئت مي توان گفت با ثبت در چنين موتورهايي نيازي به ثبت نام در چندين هزار موتور تازهكار وجود نخواهد داشت.

راههاي افزايش مخاطب وب سايت

تبليغات
از ديرباز ساي ت ها با توجه به محتوا، مخاطب و بودجه خود اقدام به سفارش آگهي به سايت هاي پربيننده مي كردند. اين روند هنوز هم با گرمي و حرارت خاص خود همچنان جاري و ساري است.
جهت تبليغات گزينه هاي گوناگوني پيش روي شماست:
استفاده از شركت هاي تبليغاتي معتبر، سفارش تبليغ به سايت هايي كه ميزان مناسبي بازديدكننده دارند، استفاده از ايميل هاي تبليغاتي .(Banner Exchange) و عضويت در گروههاي تبادل آگهي.
در صورتي كه مايليد تبليغ تان همزمان در مجموعه اي از سايت هاي تاييد شده به نمايش درآيد مي توانيد به يكي از شركت هاي معتبر تبليغاتي مراجعه كنيد. اين شركت ها داراي تعرفه هاي مشخص و معمولا هداياي تبليغاتي ويژه خود هستند. مهمترين نكته در اين سايت ها توجه به چگونگي قرارداد تبليغ است. برخي از آنها به ازاي هر نمايش و برخي ديگر به ازاي هر كليك از شما پول دريافت مي كنند. برخي سايت ها نيز در باز ه ي زماني خاصي كادر تبليغي شما را نمايش
ميدهند.
استفاده از ايميل هاي تبليغاتي از ديگر را ه هاي تبليغ و جذب مخاطب است. در اين زمينه نيز موسساتي وجود دارند كه در ازاي ارسال نامه ي تبليغاتي به چندين هزار مخاطب فارسي زبان، هزينه مشخصي را از شما طلب ميكنند.

در صورتي كه مايل نيستيد پولي بپردازيد و يا از حداقل ها استفاده كنيد، مي توانيد سري به (Banner Exchange) بزنيد.
با عضويت در  سايتها و گروههاي تبادل كننده آگهي اين سايت ها شما مقدار اوليه اي اعتبار رايگان دريافت مي كنيد و در ازاي هر نمايش آگهي تان، از اعتبار شما كاسته م ي شود. در عوض براي كسب امتياز و اعتبار كافي است تا كد HTML آن سايت را در محل مناسبي از صفحات سايت خود قراردهيد تا با هر نمايش يا كليك، اعتبار كسب كنيد.

ارسال ايميل
شما خود نيز ميتوانيد بدون پرداخت هزينه اي اقدام به ارسال ايميل نماييد.
پس از تهيه سايت مي توانيد دوستان، آشنايان و همكلاسي ها را از وجود اين سايت با خبر كنيد. حتي مي توانيد براي سايت خود قسمتي به نام خبرنامه تهيه كنيد و با جمع آوري نشاني ايميل كساني كه مايل به كسب اطلاعات بيشتر هستند، آنها را در آينده از تغييرات سايت نيز مطلع كنيد.
در صورتي كه براي اعضاي سايت خبرنامه ا رسال مي كنيد، فراموش نكنيد كه براي آن دسته از اعضا كه ديگر مايل به دريافت ايميل هاي شما نيستند نيز امكاني براي حذف نام و نشاني ايميلشان پيشبيني نماييد.
نكته ديگر آنكه، از ارسال ايمي ل هايي كه حاوي بيش از يك نشاني گيرنده هستند اجتناب نماييد. اكثر اعضاي خبر نامه ها هيچ تمايلي ندارند كه نام و ايملشان براي عموم قابل دسترسي و نمايش باشد.
همچنين، هرگز اقدام به ارسال نامه هاي ناخواسته يا اسپم (Spam) نكنيد.
ارسال چنين نامه هايي نه تنها به كسب مخاطب كمكي نمي كنند، بلكه از محبوبيت شما نيز مي كاهند. بعلاوه اينكه قوانين جديدي براي مجازات ارسال كننده هاي نامه هاي ناخواسته وضع شده است كه حتي ميتواند شما را به پرداخت جرائم نقدي نيز محكوم كند.

ايجاد حلقه ي لينك
از ديگر را ه هاي جلب مخاطب مي توان به ايجاد حلقه ي لينك (Ring) نام برد.
در اين مورد، شما با توجه به موضوع و محتواي سايت تان، با ساي ت هاي مشابه تبادل لينك يا آگهي ميكنيد.
اين روش نه تنها شما را در مجموعه اي از سايت هاي با محتواي مشابه قرار مي دهد، بلكه عامل نشان دهنده ي ميزان Google Rank است. Google Rank در افزايش رتبه درمحبوبيت سايتها از ديدگاه موتور جستجوي گوگل است.

Forum- اتاقهاي گفتگو (انجمنها)
امروزه اتاق هاي گفتگو از جايگاه بسيار مناسبي بر خوردار است. شما مي توانيد به عضويت چندين اتاق گفت گو درآييد و در آنجا نه تنها به معرفي سايت و امكانات خود بپردازيد، كه در قسمت امضاء نوشته هايتان، از كادرهاي تبليغي و يا لينك هاي جذاب به سايت خود استفاده كنيد.
به اين صورت، با هر نوشت ه اي كه در اين انجم ن ها ارسال مي كنيد، حداقل يك موقعيت رايگان تبليغاتي را نصيب خود مي كنيد.
بهتر است در موضوعات گوناگون و به تعداد زيادي مطلب در اين انجمن ها ارسال كنيد تا شانس ديده شدن بيشتري داشته باشيد.

(Chat) اتاقهاي چت
امروزه چت در ميان كاربران اينترنت بي سابقه افزايش يافته است. شما مي توانيد در اتا ق هايي 15 دقيقه يكبار كه كاربران اتاق عوض مي شود، يك مرتبه ، كه در حال صحبت هستيد سايت خود را با شرح كامل معرفي كنيد.
همچنين مي توانيد براي دوستان خود پيغام ارسال كرده و آنها را ترغيب به ديدن offline سايت خود كنيد و از آنها نيز بخواهيد تا دوستان خود را معرفي كنند.

نوشتن مقاله
نوشتن مقالات و مطالب براي وب سايت حتي از عضويت در بزرگترين و معروفترين موتورهاي جستجو و يا تبليغ در پربازديدترين وب سايتها نيز مهمتر است. اين مقالات و مطالب سايت هستند كه براي شما جلب مخاطب مي كنند، رتبه ي شما را در موتورهاي جستجو بالا مي برند و مخاطب دائمي برايتان محيا مي كنند.
هميشه سعي كنيد در باز ه ي زماني مشخصي مطال ب تان را به سايت بيفزايي د. اين مطالب نبايد كپي از ديگر سايت ها باشد. كمي وقت صرف كنيد و از تراوشات ذهني خود استفاده كنيد. حتي اگر از جايي مطلب را بازنشر مي كنيد، نام نويسنده و درج لينك را هرگز فراموش نكنيد.
مطمئن باشيد، كپي كردن از كار ديگران نه تنها عاملي مفيد نيست، بلكه مضرات بسياري دارد. مخاطبان سايت اگر در وحله ي اول هم به اين كار شما پي نبرند، مطمئنا بعداً متوجه خواهند شد و اين ضربه ي بزرگي به ذهنيت مخاطبان از شماست.
نكته مهم در دنياي امروز عادت كردن به رعايت حقوق ديگران و اجراي دقيق حق مولف است. Copyright- (كپي رايت)
اگر تصويري را از ديگر سايت ها استفاده مي كنيد حتما در گوشه ي آن و يا در پايان مطلبتان نام و لينك مرجع عكس را ذكر نماييد.

ايجاد كتاب الكترونيكي
مي تواند كمك شاياني به افزايش بلند مدت E-book ايجاد كتاب الكت رونيكي يا همان مخاطب براي سايت كند.
هر چند وقت يكبار از مطالب و مقالات منتخبي كه به سايت ارسال داشته ايد يك كتاب تهيه كنيد. ترجيحاً به فرمت PDF.
مي توانيد نام و آدرس سايت خود را نيز درون آن ذكر كنيد تا خواننده هايي كه مايل به كسب اطلاعات بيشتري بودند بتوانند با شما تماس بگيرند.
فراموش نكنيد، اين كتا ب ها پس از اندك زماني به طور بي سابقه در بين خوانندگان پخش خواهد شد و در صورتي كه مطالب مفيدي را نگاشته باشيد مي توانيد اميدوار به كسب مخاطب بيشتر باشيد.
در اين مقاله سعي شد تا با نگاهي اجمالي برخي از پراستفاده ترين روشهاي افزايش مخاطب و بازديد كننده سايت ارائه شود. در پايان لازم به ذكر است كه تمام اين موارد نمونه هايي است كه مي تواند مخاطب سايت شما را افزايش دهند و به خاطر داشتن چند نكته زير حائز اهميّت است.
1- هيچ روشي نمي تواند يك شبه آمار بازديدهاي سايت را بي سابقه افزايش دهد، پس صبور و بردبار باشيد.
2-  محتويات و مطالب سايت، نوع طراحي، رنگ بندي، مخاطب پسند بودن، نوع دسترسي مطالب و بهروز بودن از نكته هايي است كه تاثير دوچندان دارند.
3- هر روش، بازده خود را دار د. پس سعي نكنيد با افراط و تفريط قصد افزايش اين بازده را داشته باشيد. زيرا جز اتلاف وقت و انرژي فايده ي ديگري نخواهد داشت.


موضوعات مرتبط: ترافيك و مخاطب
برچسب‌ها: راههاي افزايش مخاطب وب سايت،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]


آخرین مطالب