آخرین مطالب
تاریخ : 1394/9/28 
نویسنده : blog

گوگل پس از پاندا، پنگوئن را وارد ميدان مبارزه با سايت‌هاي موسوم به وب‌اسپم كرده است. گوگل با استفاده از الگوريتم جديد خود قصد دارد مقابله با سايت‌هاي بي‌محتوا و تبليغاتي را شدت بخشد. به نقل از سايت Search Engine Land، نام اين الگوريتم جديد به‌روزرساني پنگوئن يا Penguin Update است. گوگل با استفاده از اين الگوريتم، در حال به زير كشيدن سايت‌هاي موسوم به وب‌اسپم (Webspam) است. اين دسته از سايت‌ها با نفوذ در موتورهاي جست‌وجو و با زير پا گذاشتن قوانين و بي‌اعتنايي به اخلاقيات كاري، مي‌كوشند به بالاترين رتبه‌ها رسيده و كسب درآمد كنند.

در سايت‌هاي وب‌اسپم از روش‌هايي همچون استفاده بيش از حد از كلمات كليدي و دستكاري لينك‌هاي ابرمتن، براي فريفتن موتورهاي جست‌وجوگر استفاده مي‌شود. اين در حالي است كه وب‌اسپم‌ها معمولاً از نظر محتوايي، سايت‌هايي ضعيف و بي‌كيفيت هستند.
بر پايه اين گزارش، الگوريتم جديد گوگل بر ۳ درصد يافته‌هاي موتور جست‌وجو تاثير مي‌گذارد. مديران برخي سايت‌ها ممكن است پس از شروع فعاليت اين به‌روزرساني، شاهد تغييراتي در رتبه سايت خود در گوگل باشند. گوگل چند ماه پيش، الگوريتم پاندا را براي تشويق صاحبان وب‌سايت‌ها به توليد محتواي باكيفيت رونمايي كرد. برخي كارشناسان، پنگوئن را پانداي دوم گوگل نام نهاده‌اند


ات مرتبط:
برچسب‌ها:
[ ]


آخرین مطالب