آخرین مطالب
تاریخ : 1394/9/28 
نویسنده : blog

در دنياي گسترده وب سايت هاي اينترنتي و در حالي كه در موضوعات گوناگون هزاران سايت مشغول به كار هستند مهمترين دغدغه مديران سايت ها جذب مخاطبان بيشتر براي  سايت مي باشد. در اينجا قصد داريم اشاره اي داشته باشيم به پنج روش بسيار ساده ولي موثر براي جذب مخاطب براي سايت يا وبلاگ

1-      نوشتن مقالات

نوشتن مقاله در موضوعاتي كه به وب سايت شما مربوط مي شوند و انتشار دادن آنها از طرق مختلف يكي از روش هاي موثر براي جذب مخاطبان جديد است كه از سه جنبه داراي اهميت است.

الف) افرادي كه علاقه مند به مطالعه مقالات شما هستند براي دستيابي به مقالات بيشتر در موضوعاتي كه شما به آنها پرداخته ايد بر روي لينك سايت شما كه در ديگر سايت ها منتشر شده كليك مي كنند. اين كار براي سايت شما بازديد كننده هاي دائمي جديدي جمع خواهد كرد.

ب) در صورت گسترده شدن و توزيع مقالات شما در وب تعداد لينك هايي كه به وبلاگ يا سايت شما ختم مي شوند بيشتر و بيشتر خواهد شد و در اثر همين كار موقعيت سايت شما در موتورهاي جستجو بيش از گذشته بالا خواهد رفت و در هنگام جستجو در رده هاي بالا قرار مي گيرد.

ج) با افزايش تعداد مقالات و در كل محتواي  مر بوط به ساختار كاري سايت شما ، حجم كلمات كليدي نيز خواه نا خواه افزايش پيدا مي كند و در نتيجه موتورهاي جستجو در محدوده بيشتري از كلمات نسبت به نمايش سايت شما عمل مي كنند و شما مي توانيد خوانندگان بيشتري را جذب كنيد.

 

2) انجمن هاي شبكه اي

تعداد بسيار زيادي انجمن هاي بحث و گفتگو در موضوعات مختلف در اينترنت وجود دارند و بيشتر آنها به كارران خود اجازه مي دهند اطلاعات مختلفي درباره خودشان در سايت ثبت كنند اين اطلاعات مي تواند شامل اطلاعات شغلي، آدرس وب سايت و حتي تبليغات باشد.

با استفاده از اين بستر ها و آشنايي و شركت در مباحث حوزه كاري خود پاسخ سوالات مطرح شده توسط ديگران را ارائه كنيد و از اين طريق اعتمادي در ديگران نسبت به سطح آگاهي خود از موضوعات مختلف ايجاد كنيد و از آنها بخواهيد براي دريافت اطلاعات بيشتر از سايت شما بازديد كنند. البته اين كار را بايد با رعايت حال ديگران انجام دهيد و كار با ارزش خود را در حد يك اسپمر پايين نياوريد.

3)      تبادل لينك

تبادل لينك دو مزيت براي شما به همراه خواهد داشت.

اولاً، هرچه بيشتر به تبادل لينك با ساير سايت ها و وبلاگ هاي مختلف بپردازيد شانس بيشتري را براي ديگر افراد بوجود خواهيد آورد تا سايت شما را پيدا كنند.

ثانياً اين كار تاثير بسيار زيادي در بهبود موقعيت سايت شما در موتور هاي جستجو دارد. چرا كه شانس شما را براي قرار گرفتن در موقعيت هاي بالايي و صفحات ابتدايي كاوش هاي كاربران بالا مي برد.

در زير به چند نكته مختلف در مورد تاثيرات تبادل لينك اشاره مي شود.

ü       با سايت هايي تبادل لينك كنيد كه مطمئن هستيد براي خوانندگان شما جالب توجه هستند.

ü       به سايت هايي كه بدون ترتيب و نظم خاصي باتعداد بسيار زيادي سايت  تبادل لينك كرده اند لينك ندهيد چرا كه تاثيري در افزايش ترافيك سايت شما نخواهد داشت.

ü       لينك سايت خود را در دايركتوري هاي مختلف به ثبت برسانيد.

ü       از نشاني زير براي يافتن دايركتورهاي مختلف استفاده كنيد.

http://www.homebiz-direct.com/Link-Exchange-Resources.html

ü       با مديران سايت ها و وبلاگ هاي مختلف براي جلب نظر ايشان براي تبادل لينك از طريق ايميل وارد مذاكره شويد.

4)      امضاي پايين ايميل

يكي از بهترين و راحت ترين كارها براي جذب مخاطبان بيشتر براي وب سايت كه بيشتر اوقات نيز فراموش مي شود استفاده از نشاني وب سايت در پاي ايميل هاي ارسالي است.

بسياري از ما در روز ايميل هاي مختلفي براي ديگران ارسال مي كنيم ولي در انتهاي نامه فقط به ذكر نام خود اقدام مي كنيم در حالي كه مي توان در انتهاي نامه در جملاتي كوتاه وب سايت خود را معرفي و لينك آن را براي ورود در اختيار خوانندگان ايميل گذاشت.

مطمئن باشيد كه اين كار در طول مدت زماني نتيجه مثبتي براي شما به همراه خواهد داشت.

5)مديريت حجم صفحات

يكي از ساده ترين راهكارهاي جذب مخاطب كنترل و مذيريت تك تك صفحات وب سايت است اجازه ندهيد زمان بازشدن صفحات سايت شما بسيار طولاني شود چرا كه قطعاً بازديدكننده قيد مطالعه و بازديد از سايت شما را خواهد زد.

6)اطلاع رساني

شايد عده اي علي رغم تمايل به مطالعه سايت شما دقيقا از تاريخ به روز رساني آن آگاه نباشند و يا آدرس سايت شما را فراموش كرده باشند با اين تصور از ديگر روش هايي كه مي تواند باعث افزايش و ثبات در تعداد بازديدكنندگان سايت شود تهيه يك ليست از ايميل خوانندگان ثابت و اطلاع رساني براي به روز شدن سايت است. اين كار را مي توان در ليست ياهو مسنجر، چت روم هاي مرتبط با سايت، ايميل، سايت هاي شبكه اي همچون اوركات و... انجام داد.

7) به روز رساني منظم

افراد براي  مراجعات بعدي به سايتي كه براي بار اول نظر آنها را جلب كرده نيازمند محرك هاي مختلفي هستند يكي از مهمترين اين محرك ها براي تداوم ارتباط مخاطبان با سايت به روز رساني در فواصل زماني منظم و معقول است فواصل زماني را مي توان بر حسب نوع فعاليت سايت، ذائقه مخاطبان، و حجم مطالب تعيين كرد.

اميدوارم اين چند نكته كه حاصل تجربيات شخصي من بوده مورد استفاده شما هم قرار بگيرد. حالا اگر مايل هستيد خوانندگان وبلاگ شما هم اين موارد را مطالعه كنند اين مطلب را در سايت يا ويلاگ خود قرار دهيد يا به من لينك دهيد.


ات مرتبط:
برچسب‌ها:
[ ]


آخرین مطالب